Inwestycja w mieszkanie – bezpieczny sposób na ochronę kapitału w trudnych czasach.

Wiele osób zastanawia się czy warto jest teraz kupić mieszkanie na cele inwestycyjne. W dobie kryzysu energetycznego i szalejącej inflacji?  Zakup mieszkania od zawsze był jedną z najpopularniejszych metod ochrony kapitału. Rok 2022 okazał się jednak dla wielu inwestorów i deweloperów trudnym okresem. Rynek mieszkaniowy doznał w ostatnim czasie wielu turbulencji. Przyczyniła się do tego szalejąca inflacja, wojna na Ukrainie, drastyczny wzrost stóp procentowych oraz ograniczony dostęp do kredytów hipotetycznych. Czy zatem to dobry moment na to, by pomyśleć o zakupie mieszkania pod inwestycję?

 

Zdaniem ekspertów – zdecydowanie tak. Przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się jakie są zalety mieszkań na Osiedlu nad Stawem w Oświęcimiu.

 

Inwestycja w mieszkanie to zawsze dobry pomysł. Wbrew pozorom czas jej trwania działa na naszą korzyść.  Zakup mieszkania na wynajem na 10 lat daje nam gwarancję, że inwestycja zwróci się nam z nadmiarem. Nabywcy mieszkań mogą bowiem liczyć na wzrost wartości nieruchomości znacznie wyższy niż wynosi obecnie inflacja oraz na korzyści finansowe z najmu nieruchomości. Ceny mieszkań wyprzedzają inflację średnio 1-2 pkt. Procentowe w skali roku. Zatem w perspektywie 10 czy 20 lat będzie tu działał tzw. mechanizm procentu składanego, który pozwala osiągnąć realne i znaczące zyski.

 

Warto tutaj dodać, że popyt na mieszkania na wynajem będzie rósł nie tylko z powodu ograniczonej zdolności kredytowej wielu Polaków, lecz również ze względu na duże migracje osób z Ukrainy. Już teraz widać jak powoli zaczyna brakować lokali na wynajem, a nowo opublikowane oferty szybko z znikają z Internetu. Popyt na wynajmowane mieszkania będzie systematycznie rosnąć co nieodłączenie będzie się wiązało ze wzrostem czynszów i wyższą opłacalnością całej inwestycji. Historia pokazuje, że wartość nieruchomości rośnie szybciej niż ceny w sklepach. Na przestrzeni ostatnich 15 lat roczna stopa inflacji wzrosła o 2%, a ceny mieszkań zanotowały wzrost na poziomie 36%. Łatwo więc policzyć, że oszczędności, których nie zainwestowaliśmy straciły ok. 1/3 wartości!

 

Dlaczego uważamy, że warto zainwestować w mieszkania na Osiedlu nad stawem w Oświęcimiu?

 

Zapotrzebowanie na wynajem nieruchomości w naszym mieście jest ogromne. Średnia cena wynajmu mieszkania w tej okolicy to koszt ok. 2.200 – 2.500 zł miesięcznie. Nasza inwestycja zlokalizowana jest w okolicach Starych Stawów. W ofercie znajdziecie Państwo 3 – pokojowe, bezczynszowe, mieszkania o powierzchni od 53 m2 do 74 m2. Do dyspozycji mamy lokale z tarasem lub z własnym ogródkiem o powierzchni do 231 m2. W okolicy znajduje się wiele punktów usługowych, sklepów, są też przedszkola i szkoły. Nieruchomość ogrzewana jest z miejskiej sieci ciepłowniczej to realnie wpływa na oszczędności i komfort użytkowania mieszkań. Projekt usytuowany jest w spokojnej i zielonej części miasta, a droga do samego centrum zajmuje maksymalnie 8 minut jazdy samochodem (3,5 km).

 

Chcesz wiedzieć więcej? Chętnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Skontaktuj się z nami lub zostaw nam swój numer, oddzwonimy.

 

Katarzyna Jurdeczka


Specjalista ds. sprzedaży
kjurdeczka@janmat.pl
Tel. +48 606 665 967