Kredyt ostatniej szansy! Rządowy program na wyczerpaniu.

Ostatnie wieści z rynku nieruchomości informują, że pula korzystnych kredytów w ramach programu „Bezpieczny kredyt 2%” jest już na wyczerpaniu. To oznacza, że kończy się rządowy program, w ramach którego można skorzystać z preferencyjnych warunków finansowania zakupu pierwszego mieszkania.  

 

Drodzy czytelnicy, warto tutaj przypomnieć, że program „Bezpieczny kredyt 2%” został tak skonstruowany, że w 2023 roku nie obowiązuje limit przyjętych na niego wniosków. Niestety taka konstrukcja programu, przy jednoczesnym bardzo dużym zainteresowaniu i liczbie już złożonych wniosków, obciąży pulę środków na kolejny, 2024 rok. To z kolei może oznaczać, że po 31 grudnia nie będzie już możliwości skorzystania z korzystnego kredytu, a dostęp do niego będzie miała jedynie ograniczona do niewielkiej liczby beneficjentów grupa. 

 

Mimo tego niepokojącego scenariusza, dla tych, którzy złożą wnioski jeszcze w tym roku i zostaną one zarejestrowane przez banki, dopłata jest zagwarantowana. Warto podkreślić, że banki są zobowiązane do zarejestrowania wszystkich wniosków przyjętych w 2023 roku do 7 stycznia 2024 roku. Po tym terminie istnieje ryzyko wstrzymania przyjmowania wniosków, co skutkować może odmową przyjęcia dokumentów od osób starających się o kredyt z dopłatą. 

 

Przyszłość programu „Bezpieczny kredyt 2%” jest nieznana. W mediach coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat tego, czy przyszła koalicja rządowa będzie kontynuowała program. W dyskusji pojawiają się wprawdzie głosy, że jakaś forma wsparcia będzie kontynuowana, niestety nie wiadomo jaka i w jakim charakterze.  

 

Znalezienie wymarzonego lokum na preferencyjnych warunkach to marzenie wielu osób. W obliczu wyczerpywania się puli promocyjnych kredytów czas staje się kluczowym elementem decyzji. Na Osiedlu nad stawem wybudowanym w dzielnicy Stare Stawy w Oświęcimiu zostały ostatnie 3 mieszkania kwalifikujące się do wyżej omawianego programu. Jeżeli chcielibyście skorzystać z rządowej dopłaty to prawdopodobnie jest to ostatni moment, aby to zrobić! 

 

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz, chętnie odpowiemy na każde z nich: 

 

biuro@osiedlenadstawem.pl 

Tel. 606 665 967